1- مسافر در قبال صحت اطلاعات شامل تصویر کارت ملی، شناسنامه و هر اطلاعاتی که در اختیار موسم قرار داده و یا خود در سایت موسم به اشتراک میگذارد مسئول میباشد.
2- مسافر بدین وسیله متعهد میگردد در زمان اقامت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه عمل نماید.
3- مسافر میبایست مدارک شناسایی مانند شناسنامه را همراه داشته باشد و به میزبان جهت بررسی تحویل دهد.
4- مسافرین صرفا بعد از احراز هویت و مشخص شدن ارتباط با سایر همراهان پذیرش خواهند شد.
5- در صورت عدم احراز هویت و یا محرز نشدن ارتباط همراهان میزبان مسافرین را پذیرش نخواهد کرد و وجه رزرو مطابق قوانین کنسلی کسر خواهد شد.
6- در تمامی اختلاف ها بین میزبان و مسافر ، تصمیم نهایی با پشتیبانی موسم خواهد بود.
7- مسافر میبایست طبق زمان ورود تعیین شده به ملک مراجعه کند و در صورت مراجعه زودتر میزبان تعهدی برای در اختیار دادن ملک ندارد.

قوانین وبسایت موسم

ماده 1: قوانین عمومی
۱- وب سایت موسم تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

۲- میزبانان موظف هستند تصویر صحیح و معتبر از اقامتگاه خود را در موسم قرار دهند. و در صورت عدم رعایت این مورد برای همیشه از خدمات موسم محروم خواهند شد.

۳- کاربران مسئول اطلاعات قرار داده شده توسط خود هستند و هرگونه شکایت در مورد اطلاعات و محتوای به اشتراک گذاری شده با کاربران میباشد.

۴- دریافت هرگونه هزینه اضافه خارج از مبلغ مندرج در وب سایت موسم مجاز نمیباشد. و تمام هزینه ها شامل حق نظافت، کمیسیون و ... میبایست از طریق وب سایت موسم پرداخت گردد. میزبانانی که این مورد را رعایت نکند برای همیشه از خدمات موسم محروم خواهند شد.

5- موسم میتواند در هر زمان عضویت هر یک از کاربران را که بخواهد بدون ارائه دلیل تعلیق کرده و یا کاربر را حذف نماید.

6- میزبان میبایست در ساعت ورود تعیین شده اقامتگاه را تحویل مسافر دهد. در صورت تاخیر در تحویل ملک جریمه بر طبق تعرفه های موسم کسر خواهد شد.

7- میزبان میبایست اقامتگاه خود را در زمان تحویل خانه با وضعیت نظافت خوب به مسافر تحویل دهد.

8- مسافر موظف است خانه را در وضعیت قابل قبول از نظر نظافتی به میزبان تحویل دهد.

9- میزبانان موظف هستند مجوزهای لازم از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اماکن، شهرداری و سایر سازمانهای مربوطه را اخذ و در معرض دید مسافران قرار دهند.

10- میزبان در زمان اجاره اقامتگاه توسط مسافر اجازه ورود به ملک خود را ندارد.

۱۱- بصورت پیش فرض ورود حیوانات خانگی به اقامتگاه های سامانه موسم ممنوع میباشد. در صورت مجاز بودن ورود حیوانات خانگی به بعضی از اقامتگاه ها این مورد در قوانین آن اقامتگاه ذکر خواهد شد.

۱۲- مسافرین میبایست مدارک شناسایی تمامی مهمانان را به میزبان ارائه دهند. همچنین ارائه شناسنامه به منظور احراز هویت مسافران و زوجین الزامی میباشد. در صورت عدم احراز هویت زوجین میزبان میبایست از ورود مسافران جلوگیری کرده و مطابق قوانین لغو رزرو تسویه با مسافر و میزبان از طریق موسم انجام خواهد شد.

۱۳- ساعت تحویل اقامتگاه به صورت پیش فرض ساعت 2 بعد ازظهر و ساعت تخلیه ساعت 12 ظهر می باشد.میزبان میتواند در رابطه با اقامتگاه خود زمان ورود و خروج را تغییر دهد.در صورتی که مسافر نمیتواند در موعد مقرر اقدام به تحویل گرفتن واحد کند موظف است که خود مستقیما با میزبان ساعت تحویل را هماهنگ کند و سایت موسم در رابطه با در دسترس نبودن میزبان در ساعتی غیر از ساعات پیش فرض یا ساعات ثبت شده درسایت توسط میزبان مسئولیتی ندارد.

۱۴- ساعت تخلیه هر اقامتگاه 2 ساعت قبل از ساعت ورود اقامتگاه میباشد (بعنوان مثال اقامتگاهی که ساعت ورود آن 14 میباشد باید در ساعت 12 روز خروج تحویل میزبان گردد) در صورت عدم تخلیه جریمه مطابق تعرفه موسم به مهمان تعلق میگرد.

15- موسم میتواند هر اقامتگاهی را که بخواهد در سایت نمایش بدهد و حق حذف یا غیر فعال کردن اقامتگاه را در هر زمان دارد.

16- موسم مسئولیتی در خصوص نحوه اقامت مسافرین ندارد. مسافرین میتوانند در صورت عدم رضایت از محل اقامت گزارش خود را به موسم ارائه دهند.

17- در اختلاف ها بین مهمان و میزبان موسم تصمیم نهایی را میگیرد.

18- موسم میتواند قوانین و مقررات را تغییر دهد کاربران میبایست همیشه قوانین را مطالعه و اجرا کنند.

19- صرفا مالک خانه، نماینده مالک و مستاجری که اجازه اجاره به غیر را داشته باشد میتواند به عنوان میزبان در موسم ثبت نام کند.

20- میزبان میبایست تصویر تمامی مدارک احراز هویت و احراز مالکیت خانه را در اختیار سایت موسم قرار دهد.

۲۱- ثبت نام و استفاده از خدمات موسم فقط برای افراد ۱۸سال به بالا مجاز میباشد.

۲۲- موسم مجاز است بدون کسب اجازه از مالک از تصاویر املاک در شبکه های اجتماعی، بلاگ و سایر رسانه های وابسته یا مرتبط با موسم استفاده کند.

۲۳- مالکین میبایست ملک خود را در برابر حوادث، آتش سوزی و ... بیمه نمایند. موسم در خصوص هرگونه خسارت میهمان به واحد مسکونی مسئولیتی ندارد.

۲۴- عتبار اولیه که به کاربران در زمان ثبت نام داده میشود تا زمانی که موسم تعیین کند اعتبار دارد. موسم میتواند در هر زمان کل اعتبار هدیه را منقضی کند.

۲۵- برگزاری جشن و مهمانی فقط در اقامتگاه‌هایی مجاز است که در قوانین خانه اجازه برگزاری آن ذکر شده باشد.

26- در صورت بروز حوادثی اعم از آتش سوزی ،ترکیدن لوله ،مشکلات برق و هر گونه مشکل و خرابی در تاسیسات ساختمان در زمان بین نهایی شدن رزرو و ورود مسافر سایت میتواند رزرو را کنسل کرده و وجه را کامل به مسافر بازگرداند.به این معنی که اگر مسافر شنبه رزرو خود را نهایی کند و تاریخ ورود چهارشنبه باشد و دو شنبه لوله های آب ساختمان دچار خرابی شود سایت میتواند بعد از باخبر شدن از این موضوع رزرو را کنسل کرده و مبلغ را کامل به مسافر برگرداند و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ی سایت نمی باشد.

27- در صورت کنسلی اگر طبق قوانین سایت ،سایت موظف بود که مبلغی را به حساب مسافر بازگرداند این بازگشت وجه در صف کارهای مالی قرار خواهد گرفت و ظرف سه روز کاری انجام می شود.

28- امکان تبادل پیام بین میزبان و مسافر به منظور انجام هماهنگی و پرسیدن سوال در رابطه با اقامتگاه وشرایط رزرو آن است.از میزبانان و مسافران تقاضا میگردد از تبادل شماره در سایت موسم جدا خودداری بفرمایند.بدیهی است که سایت موسم هیچ گونه مسئولیتی در قبال رزروی که از طریق تبادل شماره تلفن در بخش ارسال پیام سایت انجام شود ندارد. میزبانان و مسافران هنگام انجام ثبت نام با پذیرش قوانین سایت برای دسترسی سایت موسم به پیام های ارسالی اعلام رضایت مینمایند.

29- در تمامی اختلافات بین میزبان و مسافر حکمیت با موسم است.

30- استفاده کاربران از موسم به معنای این است که کاربر قوانین موسم را پذیرفته و از آن تبعیت میکند. کاربر میتواند در صورتی که قوانین را قبول ندارد نسبت به عدم استفاده از سرویس و یا حذف حساب کاربری خود اقدام نماید.

31- سایت موسم بعد از بررسی نظرات کاربران اقدام به انتشار آنها در سایت میکند و میتواند در صورت خلاف واقع بودن محتوای نظرات و یا توهین آمیز بودن آنها اقدام به حذف همه یا بخشی از نظرکاربران بکند.

ماده 2: قوانین میزبان

1- میزبان در قبال صحت اطلاعات داده شده به سایت موسم شامل تصویر کارت ملی، شناسنامه، تصاویر ملک، مجوز خانه مسافر و هر اطلاعاتی که در اختیار موسم قرار داده و یا خود در سایت موسم به اشتراک میگذارد مسئول میباشد.

۲- جهت اجاره دادن املاک در موسم میزبان موظف است مجوزهای لازم را از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و تمامی سازمان و نهادهای قانونی مرتبط اخذ نماید.

۳- میزبان بدین وسیله متعهد میگردد تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را در خصوص اداره اماکن گردشگری رعایت نماید.

۴- میزبان میبایست خانه را در وضعیت "تمیز" به مهمانان تحویل دهد. سایر شرایط در بخش استانداردهای میزبانی ذکر شده است.در صورتی که مسافر از نظافت واحد رضایت نداشته باشد میتواند قبل از تحویل واحد خواستار نظافت شود و در صورت اجتناب میزبان از نظافت تصمیم گیری بر مبنای عکسهای ارسالی از وضعیت فعلی واحد بر عهده موسم است و میتواند وجه را کامل به مسافر بازگرداند و سفر را کنسل کند.

۵- میزبان متعهد میگردد ملکی را که در موسم برای تاریخی رزرو شده به مهمان دیگری اجاره ندهد. در صورتی که به هر دلیل مهمان را بدون اقامتگاه از پیش تعیین شده بگذارد موسم به میزبان امتیاز منفی میدهد تا در جستجو ها پایین بیاید و در صورت تکرار با میزبان قطع همکاری می شود و وجه رزرو به صورت کامل به مسافر بازگردانده می شود.

۶- موسم مجاز است در هر زمانی از خدمات میزبان به مهمانان ناراضی باشد و یا بازخوردهای بدی از مهمانان دریافت کند اشتراک میزبان را برای مدتی و یا همیشه لغو کند.

۷- میزبان متعهد میگردد هیچ وجه دیگری با هر عنوانی از مهمانان دریافت نکند.

۸- احراز هویت و اخذ و تایید مدارک شناسایی مهمانان به عهده میزبان میباشد. همچنین مسئولیت عدم هویت سنجی و عواقب آن به عهده میزبان میباشد.

۹- میزبان متعهد میگردد صرفا خانواده ها و افرادی که از نظر شرعی اقامت شان در کنار هم بدون اشکال میباشد را پذیرش کند.

۱۰- در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در ماده 9 میزبان میبایست از پذیرش مهمانان خودداری کند

۱۱- مالکین میبایست ملک خود را در برابر حوادث، آتش سوزی و ... بیمه نمایند. موسم در خصوص هرگونه خسارت مسافرت به واحد مسکونی مسئولیتی ندارد.

۱۲- در صورتی که میزبان به منظور تضمین تحویل واحد مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه مسافر را دریافت کند. مسئولیت حفظ و نگهداری مدارک و بازگرداندن آن به مسافر تماما با میزبان میباشد.

۱۳- میزبان نسبت به اطلاعاتی که درباره ی اقامتگاه به سایت موسم میدهد و یا خود در سایت موسم قرار میدهد مسئول و متعهد است و در صورتی که مسافر هنگام تحویل متوجه عدم صحت این اطلاعات شود میتواند اقامت خود را (قبل از ورود) کنسل کند و وجه را کامل دریافت کند.و موسم به میزبان امتیاز منفی میدهد تا درجستجو ها پایین بیاید.

۱۴- لازم است توجه شود که تمامی قیمتها به تومان می باشد.

۱۵- طبق قوانین سایت حداقل زمان رزرو یک شب می باشد و اجاره کمتر از 22 ساعت از طریق سایت موسم امکانپذیر نمی باشد.

ماده 3: قوانین مسافر

۱- مسافر در قبال صحت اطلاعات شامل تصویر کارت ملی، شناسنامه و هر اطلاعاتی که در اختیار موسم قرار داده و یا خود در سایت موسم به اشتراک میگذارد مسئول میباشد.

۲- مسافر بدین وسیله متعهد میگردد در زمان اقامت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه عمل نماید.

۳- مسافر میبایست مدارک شناسایی مانند شناسنامه را همراه داشته باشد و به میزبان جهت بررسی تحویل دهد.

۴- مسافرین صرفا بعد از احراز هویت و مشخص شدن ارتباط با سایر همراهان پذیرش خواهند شد.در صورت عدم احراز هویت و یا محرز نشدن ارتباط همراهان میزبان مسافرین را پذیرش نخواهد کرد و وجه رزرو مطابق قوانین کنسلی کسر خواهد شد.

۵- در تمامی اختلاف ها بین میزبان و مسافر ، تصمیم نهایی با پشتیبانی موسم خواهد بود.

۶- مسافر میبایست طبق زمان ورود تعیین شده به ملک مراجعه کند و در صورت مراجعه زودتر میزبان تعهدی برای در اختیار دادن ملک ندارد.

۷- در صورتی که مسافر بخواهد رزرو خود را کنسل کند، با مسافر مطابق قوانین لغو رزرو تسویه میشود. و وجه بازگشتی بعد از محاسبه طبق قوانین لغو رزرو، توسط سایت یا میزبان به مسافر بازگردانده میشود.

۸- موسم تنها در صورتی بازگشت وجه را ضمانت میکند که مسافر قبل از تحویل گرفتن اقامتگاه و اقامت در واحد عدم تطابق تصاویر اقامتگاه در سایت را با اقامتگاه تحویل داده شده را به پشتیبانی سایت گزارش دهد و با ارسال عکس به اثبات برساند. بعد از تحویل اقامتگاه و اقامت هیچ گونه ادعایی در رابطه با عدم تطابق عکسها با واقعیت از سمت سایت موسم پذیرفته نمی باشد.

تبصره ۱ : تشخیص تطابق عکس ها با واقعیت بر مبنای عکسهای ارسالی بر عهده ی سایت است و تغییر در جزئیات دکوراسیون از زمان ثبت واحد در سایت تا زمان رزرو اجتناب ناپذیر است.

تبصره ۲ : برخی واحد ها به صورت سری در سایت ثبت شده و مشخص شده اند که این واحد ها چند واحد مشابه هستند که در زمان تحویل بنا به خالی بودن یکی از آنها به مسافر تحویل داده خواهد شد و ممکن است در رنگ اثاثیه باهم متفاوت باشند . مسافر به دلیل مشاهده ی این شرایط در زمان رزرو نمیتواند به عدم تطابق رنگ دکوراسیون و تغییرات جزئی اعتراضی داشته باشد.

تبصر۳: در خصوص مشکلات نظافت اقامتگاه و یا کیفیت و کمیت امکانات قید شده در سایت نیز مسافر میبایست قبل از تحویل اقامتگاه این مورد را به ‍‍‍پشتیبانی اعلام کند، در صورتی که مسافر بعد از تحویل اقامتگاه از میزبان موارد را به سایت اعلام کند موسم مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

۹- در صورتی که مسافر هنگام تحویل گرفتن واحد و قبل از اقامت متوجه شود که یک یا چند مورد از امکانات نوشته شده در سایت در رابطه با اقامتگاه صحیح نمی باشد میتواند قبل از اقامت موضوع را به سایت گزارش دهد و خواستار بازگشت کامل وجه شود.بعد از اقامت اعلام مشکل پذیرفته نیست و در صورتی که مسافر بخواهد مابقی سفر خود را کنسل کند طبق قوانین کنسلی با او برخورد می گردد.

۱۰- مسافر نمیتواند در رابطه با قیمت گذاری واحد های اقامتی هیچ گونه اعتراضی داشته باشد و میزبان مجاز است بنا به تصمیم و سلیقه ی شخصی ملک خود را جهت اجاره قیمت گذاری نماید و مسافر موظف است قبل از اقدام به رزرو قیمت ها ،عکس ها و مشخصات واحد را به خوبی بررسی و تصمیم گیری نماید.

۱۱- در صورتی که بنا به هر دلیلی در زمان تحویل مقرر شده مشکلی برای میزبان پیش بیاید و نتواند برای تحویل واحد در ساعت مقرر حاضر شود مسافر میتواند با تماس با پشتیبانی سایت خواستار بازگشت کامل وجه شود و موسم بعد از اطمینان از موضوع وجه را کامل به حساب مسافر برمیگرداند و وظیفه ای جهت اسکان دادن مسافر در اقامتگاه دیگری ندارد.

۱۲- مسافر موظف است قبل از انجام رزرو و پرداخت وجه با توجه به در نظر گرفتن نوع قوانین کنسلی تعیین شده برای اقامتگاه از سمت میزبان (سهل گیرانه ، میانه و سخت گیرانه) قوانین لغو رزرو را در سایت مطالعه کند.بعد از انجام رزرو و کنسلی سایت مطابق با قوانین با میزبان و مسافر برخورد خواهد کرد و میزبان و مسافر به دلیل پذیرش قوانین در هنگام ثبت نام حق اعتراض ندارند.

۱۳- در صورت عدم رضایت مسافر از نظافت واحد، مسافر میتواند قبل از اقامت به پشتیبانی سایت موضوع را گزارش دهد و سایت میزبان را موظف به نظافت واحد مینماید و در صورت عدم انجام نظافت توسط میزبان،مسافر میتواند تقاضای بازگشت کامل وجه و کنسل شدن رزرو را از سایت نماید.(این موضوع قبل از تحویل واحد و اقامت امکانپذیر است)

۱۴- تنها کسی که درخواست را ثبت کرده و نامش در ووچر هست میتواند واحد را از میزبان تحویل بگیرد در صورتی که شخص دیگری برای تحویل گرفتن واحد اقدام کند میزبان مجاز است خانه را تحویل ندهد و موسم هیچ مبلغی را به مسافر باز نمی گرداند و مسئولیتی در این زمینه ندارد.با ثبت نام در موسم میتوانید در سراسر ایران واحد اقامتی دلخواه خود را بصورت آنلاین رزرو کرده و با خیال راحت به مسافرت بروید.

مراحل رزرو واحد در موسم
1- جستجوی واحد اقامتی
شما میتوانید با استفاده از موسم واحد اقامتی مورد نظر خود را جستجو کرده و واحد با امکانات دلخواه خود را پیدا کنید.
2- درخواست رزرو
بعد از پیدا کردن واحد دلخواه خود میتوانید از طریق سایت درخواست رزرو دهید.
3- تایید رزرو توسط میزبان
بعد از ارسال درخواست میزبان شما درخواست را بررسی کرده و در صورت موجود بودن واحد اقامتی تایید مینماید.
4- پرداخت وجه
بعد از تایید میزبان وجه اجاره بصورت آنلاین پرداخت میشود.
5- صدور وچر اجاره
بعد از پرداخت وچر اجاره واحد اقامتی برای شما ارسال میگردد.

موارد پر اهمیت در طول سفر

قوانین مسافر-موسم
1- قوانین مسافر را مطالعه و رعایت بفرمایید.
تقاضا میگردد قوانین مسافر که در سایت موسم درج شده را مطالعه و رعایت بفرمایید.

قوانین مسافر-موسم
2- همراه بردن ملحفه
به منظور رعایت بهداشت پیشنهاد میگردد مسافران ملحفه به تعداد لازم همراه داشته باشند.

قوانین مسافر-موسم
3- از سفر خود لذت ببرید
با رزرو ویلا و آپارتمان مورد نظر خود را از طریق موسم از سفر خود نهایت لذت و استفاده را ببرید.

قوانین مسافر-موسم
4- همراه داشتن مدارک شناسایی
اکیدا تقاضا میشود در زمان سفر مدارک شناسایی را همراه داشته باشید، در صورت عدم احراز هویت و محرمیت افراد میزبان موظف است از پذیرش مسافر خودداری نماید.

نحوه تعامل مالی موسم با مسافران

قوانین مسافر-موسم
1- هزینه خدمات موسم
موسم 5 درصد مبلغ اجاره روزانه را بعنوان حق خدمات به فاکتور مسافر اضافه میکند.

قوانین مسافر-موسم
3- نحوه پرداخت مسافران
در حال حاضر دو روش پرداخت در موسم وجود دارد.
روش اول: پرداخت کامل
در این روش مسافر تمام وجه اقامت خود را با استفاده از درگاههای آنلاین در سایت موسم پرداخت میکند.
روش دوم: پیش پرداخت
در این حالت مسافر بخشی از وجه اجاره را بصورت آنلاین و بخشی را در محل به میزبان پرداخت مینماید.
میزان پرداختی در روش پیش پرداخت بستگی به "سیاست لغو رزرو واحد اقامتی" که توسط میزبان مشخص شده بستگی دارد.