1- میزبان در قبال صحت اطلاعات داده شده به سایت موسم شامل تصویر کارت ملی، شناسنامه، تصاویر ملک، مجوز خانه مسافر و هر اطلاعاتی که در اختیار موسم قرار داده و یا خود در سایت موسم به اشتراک میگذارد مسئول میباشد. 
2- جهت اجاره دادن املاک در موسم میزبان موظف است مجوزهای لازم را از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و تمامی سازمان و نهادهای قانونی مرتبط اخذ نماید. 
3- میزبان بدین وسیله متعهد میگردد تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را در خصوص اداره اماکن گردشگری رعایت نماید. 
4- میزبان میبایست خانه را در وضعیت "تمیز" به مهمانان تحویل دهد. سایر شرایط در بخش استانداردهای میزبانی ذکر شده است. 
5- میزبان متعهد میگردد ملکی را که در موسم برای تاریخی رزرو شده به مهمان دیگری اجاره ندهد. در صورتی که به هر دلیل مهمان را بدون اقامتگاه از پیش تعیین شده بگذارد موسم میتواند به اندازه هزینه 2 شب اقامت مهمانان از موجودی حساب میزبان در موسم برداشت و تسهیلات اقامت مهمانان را در مکانی دیگر فراهم کند. 
6- موسم مجاز است در هر زمانی از خدمات میزبان به مهمانان ناراضی باشد و یا بازخوردهای بدی از مهمانان دریافت کند اشتراک میزبان را برای مدتی و یا همیشه لغو کند.
7- میزبان متعهد میگردد هیچ وجه دیگری با هر عنوانی از مهمانان دریافت نکند. 
8- احراز هویت و اخذ و تایید مدارک شناسایی مهمانان به عهده میزبان میباشد. همچنین مسئولیت عدم هویت سنجی و عواقب آن به عهده میزبان میباشد.
  9- میزبان متعهد میگردد صرفا خانواده ها و افرادی که از نظر شرعی اقامت شان در کنار هم بدون اشکال میباشد را پذیرش کند. 
10- در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در ماده 9 میزبان میبایست از پذیرش مهمانان خودداری کرده و مراجع ذی صلاح را در جریان قرار دهد. همچنین موسم را از رخداد این موارد مطلع کند.
11- مالکین میبایست ملک خود را در برابر حوادث، آتش سوزی و ... بیمه نمایند. موسم در خصوص هرگونه خسارت مسافرت به واحد مسکونی مسئولیتی ندارد.

قوانین وبسایت موسم

قوانین و مقررات

ماده 1_ تعاریف اصطلاحات :

اصطلاحات استفاده شده در متن قوانین و مقررات سایت موسم دارای معانی زیر میباشند:

1_ پلتفرم : در این متن پلتفرم به معنی سایت و اپلیکیشن موسم است.

2_ اقامتگاه : به واحد اقامتی که از طریق سایت موسم رزرو شده است اعم از (ویلا، آپارتمان، سوئیت، هتل آپارتمان، بومگردی، خانه روستایی و...) گفته می شود.

3_ میزبان : در این متن به معنای کاربرانی است که واحد اقامتی متعلق به خود و یا تحت اختیار و کنترل خود را در سایت موسم جهت اجاره قرار داده است و یا خدماتی را برای عرضه در سایت موسم قرار می دهد.

4_ میهمان : در این متن میهمان به معنای کاربرانی هست که به منظور اجاره اقامتگاه و یا خرید سرویس های دیگر از سایت و اپلیکیشن موسم استفاده میکنند.

5_ رزرو : به فرآیند ثبت درخواست برای اجاره یک واحد اقامتی رزرو گفته می شود.

ماده 2_ قوانین عمومی :
1_ همه ی فرآیند ها و رویه ها در سایت موسم تابع قوانین جمهوری اسلامی است و کاربران نیز موظف به رعایت این قوانین می باشند.

2_ موسم تنها سامانه رابطی بین میهمانان می باشد و هیچ گونه کنترل، دخالت و مسئولیتی در قبال تعهدات کاربران ندارد.

3_ حق هرگونه تغییر در قوانین و مقررات و همچنین عملکرد و محتوای سایت به منظور بهبود کیفیت خدمات در هر زمان و بدون اطلاع قبلی برای شرکت موسم محفوظ می باشد.

4_ هرگونه استفاده از سرویس های ارائه شده درسایت اعم از عضویت در سایت، ثبت اقامتگاه و یا انجام فرآیندهای رزرو توسط کاربران بدین معنی است که کاربر قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده و آنها را پذیرفته است.

5_ در صورتی که در آینده تغییری در قوانین و مقررات سایت ایجاد شود در همین صفحه منتشر و به روز رسانی خواهد شد.

6_ اگر کاربری به نیابت از یک شخص حقوقی قوانین سایت را بپذیرد بدین معنی است که دارای این قدرت است که آنها را پایبند به این قوانین و مقررات کند.

7_ اگر کاربر با تغییرات ایجاد شده در قوانین سایت مخالف باشد میتواند در هر زمان که بخواهد حساب کاربری موسم خود را حذف کرده و دیگر از خدمات سایت استفاده نکند. ادامه ی استفاده از خدمات سایت به معنی پذیرش قوانین به روز رسانی شده از سمت کاربر است.

8_ در تمامی اختلافات بین میزبان و میهمان حکمیت با موسم است.

9_در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه‌ی بین مهمان و میزبان، مورد اختلاف توسط موسم به عنوان داور مورد رضایت طرفین بررسی و نتیجه برای طرفین لازم الاجرا است.

10_در صورتیکه سایت قراردادی را لغو کند، هیچگونه مسئولیتی برای پرداخت خسارت به میزبان و مهمان ندارد.

ماده 3_ قوانین مربوط به حساب کاربری و استفاده از وب سایت :

1_ جهت استفاده از خدمات پلتفرم موسم اعم از اجاره کردن یا اجاره دادن اقامتگاه میزبان میبایست با وارد کردن اطلاعات صحیح و حقیقی خود اقدام به ثبت نام نماید. پس از آن با استفاده از حساب کاربریش وارد سایت شده و میتواند از خدمات استفاده نماید.

2_ تنها افرادی که به سن قانونی (18 سال) رسیده اند میتوانند در سایت موسم ثبت نام کرده و از خدمات موسم استفاده نمایند افراد زیر 18 سال باید تحت نظارت قیم قانونی خود از خدمات سایت استفاده نمایند.

3_ کاربر با طی کردن فرآیند ثبت نام می پذیرد که قوانین سایت را به طور کامل مطالعه کرده و آنها را پذیرفته است این قوانین ممکن است به مرور زمان دچار تغییر شده و به روز رسانی شود در اینصورت استفاده کاربر از حساب کاربری خود و خدمات سایت موسم به معنی پذیرش هر گونه تغییر در قوانین و مقررات سایت می باشد.

4_ بدیهی است که هر کاربر مسئول همه ی فعالیتها و اقداماتی است که از طریق حساب کاربریش در پلتفرم موسم انجام میشود. در نتیجه کاربر میبایست در حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری خود کوشا باشد.

5_ کاربر با پذیرش قوانین و مقررات سایت موسم متعهد می شود که به کلیه ی قوانین اخلاقی، شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران در حین استفاده از این پلتفرم پایبند باشد. کاربر متعهد می شود که از خدمات این سامانه برای هیچ عمل غیر قانونی خلاف مقررات جمهوری اسلامی ایران استفاده نکند.

6_ کاربر با پذیرش قوانین سایت میپذیرد که سامانه موسم تنها رابطی است که میزبان و میهمان را جهت انجام یک توافق کوتاه مدت به هم معرفی و متصل مینماید نه ارائه دهنده ی خدمات اقامتی. موسم بستری را فراهم میکند که میزبانان با ثبت اطلاعات اقامتگاه و یا خدمات  خود کسب درآمد کنند و میهمانان با مشاهده ی اطلاعات از امکان رزرو اینترنتی بهره مند گردند و سپس با ثبت نظرات خود اطلاعات موجود را تکمیل نمایند. کاربر مختار است که اقدام به انتخاب و رزرو اقامتگاههای ارائه شده توسط میزبانان در سایت موسم بکند و یا نکند و میزبان مختار است که درخواست رزرو میهمان را بپذیرد یا نپذیرد. موسم در آماده سازی، مدیریت و اداره اقامتگاههای ثبت شده در سایت و همچنین رفتار کاربران هیچ دخالت و کنترلی ندارد.

7_ موسم مجاز است بدون کسب اجازه از مالک از تصاویر املاک در شبکه های اجتماعی، بلاگ و سایر رسانه های وابسته یا مرتبط با موسم استفاده کند.

8_ اعتبار اولیه که به کاربران در زمان ثبت نام داده میشود تا زمانی که موسم تعیین کند اعتبار دارد. موسم میتواند در هر زمان کل اعتبار هدیه را منقضی کند.

9_ امکان تبادل پیام بین میزبان و میهمان به منظور انجام هماهنگی و پرسیدن سوال در رابطه با اقامتگاه وشرایط رزرو آن است. از میزبانان و میهمانان تقاضا میگردد از تبادل شماره در سایت موسم جدا خودداری بفرمایند. بدیهی است که سایت موسم هیچ گونه مسئولیتی در قبال رزروی که از طریق تبادل شماره تلفن در بخش ارسال پیام سایت انجام شود ندارد. میزبانان و میهمانان هنگام انجام ثبت نام با پذیرش قوانین سایت برای دسترسی سایت موسم به پیام های ارسالی اعلام رضایت مینمایند.

10_ استفاده کاربران از موسم به معنای این است که کاربر قوانین موسم را پذیرفته و از آن تبعیت میکند. کاربر میتواند در صورتی که قوانین را قبول ندارد نسبت به عدم استفاده از سرویس و یا حذف حساب کاربری خود اقدام نماید.

11_ سایت موسم بعد از بررسی نظرات کاربران اقدام به انتشار آنها در سایت میکند و میتواند در صورت خلاف واقع بودن محتوای نظرات و یا توهین آمیز بودن آنها اقدام به حذف همه یا بخشی از نظرکاربران بکند.

ماده 4_ قوانین اقامتگاه :

۱_ ساعت تحویل اقامتگاه بر اساس قوانین سایت به صورت پیش فرض ساعت 2 بعد ازظهر و ساعت تخلیه ساعت 12 ظهر می باشد. میزبان میتواند در رابطه با اقامتگاه خود زمان ورود و خروج را تغییر دهد. در صورتی که میهمان نمیتواند در موعد مقرر اقدام به تحویل گرفتن واحد کند موظف است که خود مستقیما با میزبان ساعت تحویل را هماهنگ کند و سایت موسم در رابطه با در دسترس نبودن میزبان در ساعتی غیر از ساعات پیش فرض یا ساعات ثبت شده درسایت توسط میزبان مسئولیتی ندارد.

2_ ساعت تخلیه هر اقامتگاه 2 ساعت قبل از ساعت ورود اقامتگاه میباشد (بعنوان مثال اقامتگاهی که ساعت ورود آن 14 میباشد باید در ساعت 12 روز خروج تحویل میزبان گردد) میزبان موظف است با عقد قرارداد و گرفتن مدرک از میهمان و بیمه نمودن ملک خود تخلیه به موقع واحد و خسارت ندیدن آن را ضمانت کند و سایت موسم هیچ مسئولیتی را در قبال عدم تخلیه به موقع میهمان و یا خسارات احتمالی به اقامتگاه و وسایل آن را قبول نمیکند.

3_ موسم میتواند هر اقامتگاهی را که بخواهد در سایت نمایش بدهد و حق حذف یا غیر فعال کردن اقامتگاه را در هر زمان دارد.

4_  در اختلاف ها بین مهمان و میزبان موسم تصمیم نهایی را میگیرد.

5_ مالکین میبایست ملک خود را در برابر حوادث، آتش سوزی و... بیمه نمایند. موسم در خصوص هرگونه خسارت میهمان به واحد مسکونی مسئولیتی ندارد.

6_ برگزاری جشن و مهمانی فقط در اقامتگاه‌هایی مجاز است که در قوانین خانه اجازه برگزاری آن ذکر شده باشد.

7_ در صورت بروز حوادثی اعم از آتش سوزی، ترکیدن لوله، مشکلات برق و هر گونه مشکل و خرابی در تاسیسات ساختمان در زمان بین نهایی شدن رزرو و ورود میهمان سایت میتواند رزرو را کنسل کرده و وجه را کامل به میهمان بازگرداند.به این معنی که اگر میهمان شنبه رزرو خود را نهایی کند و تاریخ ورود چهارشنبه باشد و دو شنبه لوله های آب ساختمان دچار خرابی شود سایت میتواند بعد از با خبر شدن از این موضوع رزرو را کنسل کرده و مبلغ را کامل به میهمان برگرداند و هیچ گونه مسئولیتی برعهده ی سایت نمی باشد.

8_ طبق قوانین سایت حداقل زمان رزرو یک شب می باشد و اجاره کمتر از 22 ساعت از طریق سایت موسم امکانپذیر نمی باشد.

9_ برخی اقامتگاهها به ازای دریافت هزینه نفر اضافه، امکان اقامت بیش از ظرفیت استاندارد را دارند. این هزینه تحت عنوان هزینه نفر اضافه در سایت مشخص شده است. لازم به ذکر است این هزینه از طرف میزبان در قبال ارائه رختخواب اضافه دریافت میگردد و شامل سرویسها و فراهم آوردن امکانات دیگر نمی شود.

ماده 5_ قوانین میزبان :

1_ میزبان در قبال صحت اطلاعات داده شده به سایت موسم شامل تصویر کارت ملی، شناسنامه، تصاویر ملک، مجوز خانه میهمان و هر اطلاعاتی که در اختیار موسم قرار داده و یا خود در سایت موسم به اشتراک میگذارد مسئول میباشد.

2_ مسئولیت اخذ مجوزهای لازم جهت اجاره دادن اقامتگاه از نهادهای مرتبط به صورت کامل بر عهده میزبان میباشد.

3_ میزبان میبایست خانه را در وضعیت "تمیز" به مهمانان تحویل دهد. سایر شرایط در بخش استانداردهای میزبانی ذکر شده است. در صورتی که میهمان از نظافت واحد رضایت نداشته باشد میتواند قبل از تحویل واحد خواستار نظافت شود و در صورت اجتناب میزبان از نظافت تصمیم گیری بر مبنای عکسهای ارسالی از وضعیت فعلی واحد بر عهده موسم است و میتواند وجه را کامل به میهمان بازگرداند و سفر را کنسل کند.

4_ میزبان متعهد میگردد ملکی را که در موسم برای تاریخی رزرو شده به مهمان دیگری اجاره ندهد. در صورتی که به هر دلیل مهمان را بدون اقامتگاه از پیش تعیین شده بگذارد موسم به میزبان امتیاز منفی میدهد و در صورت تکرار با میزبان قطع همکاری می شود و وجه رزرو به صورت کامل به میهمان بازگردانده می شود.

5_ موسم مجاز است در هر زمانی از خدمات میزبان به مهمانان ناراضی باشد و یا بازخوردهای بدی از مهمانان دریافت کند اشتراک میزبان را برای مدتی و یا همیشه لغو کند.

6_ میزبان متعهد میگردد هیچ وجه دیگری با هر عنوانی از مهمانان دریافت نکند.

7_ احراز هویت و اخذ و تایید مدارک شناسایی مهمانان به عهده میزبان میباشد. همچنین مسئولیت عدم هویت سنجی و عواقب آن به عهده میزبان میباشد.

8_ مالکین میبایست ملک خود را در برابر حوادث، آتش سوزی و ... بیمه نمایند. موسم در خصوص هرگونه خسارت مسافرت به واحد مسکونی مسئولیتی ندارد.

9_ در صورتی که میزبان به منظور تضمین تحویل واحد مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه میهمان را دریافت کند. مسئولیت حفظ و نگهداری مدارک و بازگرداندن آن به میهمان تماما با میزبان میباشد.

10_ میزبان نسبت به اطلاعاتی که درباره ی اقامتگاه به سایت موسم میدهد و یا خود در سایت موسم قرار میدهد مسئول و متعهد است و در صورتی که میهمان هنگام تحویل متوجه عدم صحت این اطلاعات شود میتواند اقامت خود را (قبل از ورود) کنسل کند و وجه را کامل دریافت کند و موسم به میزبان امتیاز منفی میدهد و در صورت تکرار با او قطع همکاری میکند.

11_ لازم است توجه شود که تمامی قیمتها به تومان می باشد.

12_ مسئولیت کنترل مدارک محرمیت قبل از تحویل واحد برعهده ی میزبان می باشد.

ماده 6_ قوانین میهمان :

1_ میهمان در قبال صحت اطلاعات شامل تصویر کارت ملی، شناسنامه  و هر اطلاعاتی که در اختیار موسم قرار داده و یا خود در سایت موسم به اشتراک میگذارد مسئول میباشد.

2_ میهمان بدین وسیله متعهد میگردد در زمان اقامت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه عمل نماید.

3_ میهمان میبایست مدارک شناسایی مانند شناسنامه را همراه داشته باشد و به میزبان جهت بررسی تحویل دهد.

4_ میهمانان صرفا بعد از احراز هویت و ارائه مدارک لازم پذیرش خواهند شد. در صورت عدم احراز هویت و یا نقص مدارک وجه رزرو مطابق قوانین کنسلی کسر خواهد شد.

5_ میهمان میبایست طبق زمان ورود تعیین شده به ملک مراجعه کند و در صورت مراجعه زودتر میزبان تعهدی برای در اختیار دادن ملک ندارد.

6_ در صورتی که میهمان بخواهد رزرو خود را کنسل کند، با میهمان مطابق قوانین لغو رزرو تسویه میشود و وجه بازگشتی بعد از محاسبه طبق قوانین لغو رزرو، توسط سایت یا میزبان به میهمان بازگردانده میشود.

7_ موسم تنها در صورتی بازگشت وجه را ضمانت میکند که میهمان قبل از تحویل گرفتن اقامتگاه و اقامت در واحد عدم تطابق تصاویر اقامتگاه در سایت را با اقامتگاه تحویل داده شده به پشتیبانی سایت گزارش دهد و با ارسال عکس به اثبات برساند. بعد از تحویل اقامتگاه و اقامت هیچ گونه ادعایی در رابطه با عدم تطابق عکسها با واقعیت از سمت سایت موسم پذیرفته نمی باشد.

تبصره ۱ : با توجه به اجتناب ناپذیر بودن تغییرات در جزئیات دکوراسیون و امکانات از زمان ثبت واحد تا زمان رزرو تشخیص تطابق نسبی عکس ها با واقعیت بر مبنای عکسهای ارسالی بر عهده ی موسم است.

تبصره ۲ : برخی واحد ها به صورت سری در سایت ثبت شده و مشخص شده اند که این واحد ها چند واحد مشابه هستند که در زمان تحویل بنا به خالی بودن یکی از آنها به میهمان تحویل داده خواهد شد و ممکن است در رنگ اثاثیه باهم متفاوت باشند . میهمان به دلیل مشاهده ی این شرایط در زمان رزرو نمیتواند به عدم تطابق رنگ دکوراسیون و تغییرات جزئی اعتراضی داشته باشد.

تبصره ۳: در خصوص مشکلات نظافت اقامتگاه و یا کیفیت و کمیت امکانات قید شده در سایت نیز میهمان میبایست قبل از تحویل اقامتگاه این مورد را به ‍‍‍پشتیبانی اعلام کند، در صورتی که میهمان بعد از تحویل اقامتگاه از میزبان موارد را به سایت اعلام کند موسم مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

8_ در صورتی که میهمان هنگام تحویل گرفتن واحد و قبل از اقامت متوجه شود که یک یا چند مورد از امکانات نوشته شده در سایت در رابطه با اقامتگاه صحیح نمی باشد میتواند قبل از اقامت موضوع را به سایت گزارش دهد و خواستار بازگشت کامل وجه شود. بعد از اقامت اعلام مشکل پذیرفته نیست و در صورتی که میهمان بخواهد مابقی سفر خود را کنسل کند طبق قوانین کنسلی با او برخورد می گردد.

9_ میهمان نمیتواند در رابطه با قیمت گذاری واحد های اقامتی هیچ گونه اعتراضی داشته باشد و میزبان مجاز است بنا به تصمیم و سلیقه ی شخصی ملک خود را جهت اجاره قیمت گذاری نماید و میهمان موظف است قبل از اقدام به رزرو قیمت ها، عکس ها و مشخصات واحد را به خوبی بررسی و تصمیم گیری نماید.

10_ در صورتی که بنا به هر دلیلی در زمان تحویل مقرر شده مشکلی برای میزبان پیش بیاید و نتواند برای تحویل واحد در ساعت مقرر حاضر شود میهمان میتواند با تماس با پشتیبانی سایت خواستار بازگشت کامل وجه شود و موسم بعد از اطمینان از موضوع وجه را کامل به حساب میهمان برمیگرداند و تلاش میکند که اقامتگاه جایگزین به میهمان معرفی کند اما وظیفه ای جهت اسکان دادن میهمان در اقامتگاه دیگری ندارد.

11_ میهمان موظف است قبل از انجام رزرو و پرداخت وجه با توجه به در نظر گرفتن نوع قوانین کنسلی تعیین شده برای اقامتگاه از سمت میزبان (سهل گیرانه، میانه و سخت گیرانه) قوانین لغو رزرو را در سایت مطالعه کند. بعد از انجام رزرو و کنسلی سایت مطابق با قوانین لغو رزرو برخورد خواهد کرد و میزبان و میهمان به دلیل پذیرش قوانین در هنگام ثبت نام حق اعتراض ندارند.

12_ در صورت عدم رضایت میهمان از نظافت واحد، میهمان میتواند قبل از اقامت به پشتیبانی سایت موضوع را گزارش دهد و سایت میزبان را موظف به نظافت واحد مینماید و در صورت عدم انجام نظافت توسط میزبان، میهمان میتواند تقاضای بازگشت کامل وجه و کنسل شدن رزرو را از سایت نماید.(این موضوع قبل از تحویل واحد و اقامت امکانپذیر است)

13_ تنها کسی که درخواست را ثبت کرده و نامش در رسید است میتواند واحد را از میزبان تحویل بگیرد در صورتی که شخص دیگری برای تحویل گرفتن واحد اقدام کند میزبان مجاز است خانه را تحویل ندهد و موسم هیچ مبلغی را به میهمان باز نمی گرداند و مسئولیتی در این زمینه ندارد.

14_ در صورت عدم تحویل واحد به میهمان و یا کنسلی رزرو از سمت میزبان، موسم صرفا موظف است وجه رزرو را به میهمان بازگرداند و موسم موظف به پرداخت هیچ گونه خسارتی به میهمانان نخواهد بود.
با میزبانی در موسم درآمد خود را افزایش دهید.

شما میتوانید در چند مرحله واحد اقامتی خود را در موسم ثبت کرده و شروع به کسب درآمد کنید. با رعایت استانداردهای میزبانی و یک میزبانی خوب هر روز مسافرین بیشتری را برای واحد اقامتی خود جذب کنید.


موارد پر اهمیت برای میزبانان
قوانین میزبان-موسم
1- تصاویر با کیفیت را در صفحه ملک خود قرار دهید.
حتما تصاویر کافی از داخل واحد، نمای بیرونی و محیط اطراف واحد تهیه و قرار داده شود.

قوانین میزبان-موسم
2- قیمت ملک خود را مرتب به روز کنید.
با توجه به اینکه مسافرین آخرین قیمت ثبت شده شما را مشاهده میکنند حتما با استفاده از پنل کاربری قیمتها خود را بروز نمایید، همچنین امکان بروزرسانی قیمت برای مناسبتهای خاص نیز در تقویم موسم وجود دارد.

قوانین میزبان-موسم
3- به نظافت واحد خود توجه ویژه بفرمایید.
یکی از مهمترین اولویتهای مسافران موسم وضعیت نظافتی واحد اقامتی میباشد، حتما استاندارد میزبانی موسم را مشاهده کرده و به نظافت واحد اقامتی خود توجه ویژه فرمایید.

قوانین میزبان-موسم
4- استانداردهای میزبانی موسم را رعایت کنید.
با توجه به اهمیت رعایت استاندارد میزبانی حتما موارد ذکر شده در استاندارد میزبانی موسم را مشاهده و رعایت بفرمایید.

قوانین میزبان-موسم
5- مشخص کردن روزهایی که واحد قابل اجاره دادن نمیباشد.
روزهایی که واحد اقامتی شما در دسترس نیستند را در تقویم ملک خود در پنل کاربری مشخص کنید تا درخواستی برای این روزها توسط مسافر ارسال نگردد، در صورتی که رزرو واحد شما از طریق سایت موسم انجام شده باشد این مورد به صورت خودکار توسط سایت انجام میشود.

نحوه تعامل مالی موسم با میزبانان

قوانین میزبان-موسم
1- هزینه خدمات موسم
موسم 10 درصد مبلغ اجاره روزانه را بعنوان حق خدمات و بازاریابی کسر کرده و مابقی را با میزبانان بصورت هفتگی تسویه مینماید.

قوانین میزبان-موسم
2- محل ارائه تخفیف ها
تمامی تخفیف هایی که موسم به مسافران ارائه میدهد از محل کمیسیون موسم کسر میشود. ممکن است این شرایط در آینده تغییر یابد.

قوانین میزبان-موسم
3- نحوه پرداخت مسافران
در حال حاضر دو روش پرداخت در موسم وجود دارد.
روش اول: پرداخت کامل
در این روش مسافر تمام وجه اقامت خود را با استفاده از درگاههای آنلاین در سایت موسم پرداخت میکند.
روش دوم: پیش پرداخت
در این حالت مسافر بخشی از وجه اجاره را بصورت آنلاین و بخشی را در محل به میزبان پرداخت مینماید.
میزان پرداختی بستگی به "سیاست لغو رزرو واحد اقامتی" دارد و بدین صورت میباشد که کل کمیسیون موسم بعلاوه تعداد روز مشخص شده در سیاست لغو رزرو واحد اقامتی دریافت و مابقی در زمان تحویل واحد از مسافر توسط میزبان دریافت خواهد شد.

4- روال تسویه با میزبانان
موسم روز بعد نهایی شدن رزرو وجه دریافتی را با میزبان تسویه میکند، بدین منظور میبایست شماره کارت بانکی در اختیار موسم قرار داده شود.